top of page

Міжнародна Онлайн Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України»

  • jmeconuft
  • 10 бер. 2023 р.
  • Читати 2 хв

На початку березня у стінах нашого університету відбулась ІІ Міжнародна Онлайн Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України». Цей захід був проведений у рамках проєктів програми ЄС Еразмус+ «Стратегія відновлюваної енергетики ЄС як дороговказ для України» (координатор Оксана Салавор), «Політика та кращі практики Європейського Союзу з управління академічними проектами» та «Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки» (координатор Ігор Якименко)



До роботи Міжнародної Школи долучилось понад 180 учасників практично з усіх куточків нашої країни – учні випускних класів, вчителі дисциплін екологічного спрямування, здобувачі нашого та інших вишів, науковці, громадськість.



З вітальними словами до учасників Школи звернулись ректор НУХТ Олександр Шевченко, керівник Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, декан факультету БТЕК Наталія Грегірчак і завідувач кафедри екологічної безпеки та охорони праці Ігор Якименко.



Зустріч розпочалась із віртуального туру Національним університетом харчових технологій, підготованим здобувачами спеціальності 101 «Екологія», який ознайомив присутніх із нашим навчальним закладом.



Зацікавленість, багато запитань і коментарів викликали доповіді ключових спікерів Міжнародної Школи, які ознайомили слухачів із роллю екологічного менеджменту у європейському майбутньому України (доцент Оксана Ничик), стратегією відновлюваної енергетики ЄС (доцент Оксана Салавор), напрацюваннями ЄС у біоенергетиці та перспективами для України (доцент Наталія Бублієнко), застосуванням цифрових методів в екологічному менеджменті (доцент Євгеній Шаповалов), досвідом факультету БТЕК як успішного академічного проєкту (доцент Наталія Грегірчак). Багаторічним успішним досвідом кафедри екологічної безпеки та охорони праці щодо участі в академічних проектах програми Еразмус+ поділився професор Ігор Якименко.



Також особливу увагу викликали виступи наших колег із закордонних університетів та компаній: доктора Юлії Войтенко-Палган про освітні програми та дослідження зі сталого розвитку Лундського університету (Швеція); доктора Сергія Кириленка щодо досвіду роботи в університетах Фінляндії, Чехії, Бразилії та України; доктора Анатолія Гирича про менеджмент дослідницьких проектів у Німеччині; доктора Антоніни Калініченко про пріоритети Університету Ополе (Польща) у міжнародній співпраці.



І звісно дуже зацікавили аудиторію емоційні та пізнавальні доповіді наших нинішніх студентів і випускників. Ірина Гулевата, учасник Програми академічних обмінів Еразмус+, яка є студенткою Щецинського університету (Польща) і студенткою-екологом 3-го курсу НУХТ розповіла про власний досвід академічної мобільності студентів та навчання у двох університетах. А наші здобувачі-екологи Станіслав Усенко і Валерія Кожан поділились власним баченням сучасного екоменджменту.



Учасники Школи активно долучились до обговорення одного із ефективних інструментів екоменеджменту – стратегічної екологічної оцінки. Фахово, цікаво, компетентно ознайомила із цим присутніх випускниця спеціальності 101 «Екологія» Ірина Тищук, яка нині працює екологом компанії Укргруппроект.



На завершення двох насичених та пізнавальних днів роботи Школи відбулась підсумкова дискусія. Всі учасники були одностайні: захід був дуже корисним і ефективним, такі заходи екологічного спрямування слід проводовжувати, а співпрацю між університетом і середньою школою - поглиблювати. Отож, до зустрічі на наступній Міжнародній Школі Жана Моне!



Щиро дяка нашим українським Героям, які боронять нашу країну і завдяки яким ми маємо можливість навчати і готувати молодь до роботи на світле майбутнє України.

 
 
 

Comentarios


© 2024 by Strategic Consulting. Proudly created with Wix.com

bottom of page